סיורים ברובע

ביקור משולש ברובע ב 25% הנחה

ברכישת כרטיס לשלושה אתרים - 25% הנחה

בואו ליום טיול ברובע היהודי ותוכלו להיכנס ל 3 אתרים מתוך: הבית השרוף, הרובע ההרודיאני, בית כנסת החורבה ובית פלוגות הכותל

תוכלו להיכנס לשלושה אתרים מתוך מגוון אתרי הרובע:

בית הכנסת החורבה

מעטים הם המבנים הנעשים סמלים כה מובהקים בנופה של עיר, על אחת כמה וכמה בעיר מרובת סמלים כירושלים.
בית כנסת 'בית יעקב' או 'החורבה' זכה במהלך השנים למעמד ייחודי ומובהק זה. גם סביבתו של בית הכנסת הייתה לאחד מאתריו הבולטים ביותר של היישוב היהודי בירושלים, בייחוד לאחר סיום בנייתו בשנת 1864.
סביב בית הכנסת שכנו כמה מן המוסדות החשובים ביותר של הקהילה האשכנזית בירושלים: ישיבת עץ חיים, בית הדין, מוסדות צדקה וחסד ובתי מדרש – מוסדות שהיוו את מאפייני החיים היהודיים בירושלים מן המאה התשע עשרה ועד העת החדשה.

הבית השרוף

בשנת 1967, החלה מדינת ישראל בחפירה ארכאולוגית בהיקף עצום ברובע היהודי שלא נחפר מעולם קודם לכן. לחופרים לא היה מושג מה תהיה רמת הממצאים. בדיעבד אפשר לומר כי הממצאים שמצאו הם מהממצאים מהחשובים והמרגשים שנמצאו אי פעם. שרידי ירושלים לאורך 3000 שנה נחשפו בכל המרחב.

בימי הבית השני ירושלים בנויה על גבי שתי גבעות סמוכות. הר ציון והר המוריה. על הר ציון, או בכינוי הנוסף של ההר – הגבעה המערבית, נבנו בתי אצולת העיר ירושלים. ביניהם היו עשירים וחלקם היו  משפחות כוהנים.

הבית השרוף הוא כינוי לאחד מבתי המגורים של עשיר ירושלמי מימי הבית השני. הבית השרוף הוא אחת העדויות המרתקות והמרגשות ביותר מהמאורעות שקדמו לחורבן בית המקדש בשנת 70 לספירה.

בית פלוגות הכותל

"מי שישלוט בעיר העתיקה ישלוט בארץ כולה" (יומן פלוגת הכותל, אורי צבי גרינברג). מה מתרחש כאשר חבורה של צעירים ציונים פעילי תנועת בית"ר מחליטים להקים מערך הגנה על תושבי הרובע היהודי והעיר העתיקה מפני המוסלמים והבריטים? מי היא הפלוגה אמיצת הרוח והחזקה שהסכימה לסכן את חייהם של חבריה למען תקיעה בשופר במוצאי יום כיפור? סיפורה של פלוגת הכותל הוא סיפור ציוני על התיישבות בירושלים ועל חשיבותה של העיר. במקום יש שני מיצגים אור קוליים אשר מספרים את סיפור גבורה יוצא הדופן של המאבק כנגד המנדט הבריטי מתוך מטרה לשמור על המסורת והקשר של העם היהודי אל ירושלים והכותל המערבי.

רכישת כרטיסים

עבור סיור ביקור משולש ברובע ב 25% הנחה

דילוג לתוכן